• امروز سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار شمسا رسانه‌ها موضوع كاروان‌هاي غير مجاز را پيگيري كنند
   
   
   
   

  رسانه‌ها موضوع كاروان‌هاي غير مجاز را پيگيري كنند

  نامه الکترونیک چاپ

  محمد جواد دانشيار در واكنش به اين سؤال كه مدام مسئله شركت هاي مجاز و غير مجاز اعزام زائر به عتبات عاليات مطرح مي شود اما هيچ اقدام قانوني و قوي در اين خصوص صورت نگرفته است؟ چه كسي مسئول است؟ گفت: اين جزو وظايف رسانه ها است كه اين مسئله را از كساني كه بايد پاسخگو باشند پيگيري كنند، ما فقط مجري هستيم.

   

  مدير عامل شركت شمسا با اشاره به بررسي عملكرد مديران كاروان هاي زير نظر سازمان حج و زيارت و كاروان هاي آزاد گفت: نقاط و مصداق‌هاي مهمي در خصوص عملكرد بهتر مديران كاروان هاي حج و زيارت وجود دارد.

  دانشيار افزود: سازمان حج و زيارت دستورالعملي دارد كه به دليل مسائل امنيتي عراق هيچ زائري نبايد در شب بين شهرها جابه جا شود و زائران بايد در هتل‌ها مستقر باشند تا امنيت آنها برقرار باشد. اين مسئله را مديران كاروان‌هاي حج و زيارت عمل مي‌كنند اما مديران كاروان‌هاي آزاد به آن بي‌توجه هستند و حتي نيمه هاي شب، زائران را از جاده‌هايي كه خود عراقي‌ها هم از آن تردد نمي‌كنند، به ساير شهرهاي زيارتي مي‌برند.

  مديرعامل شركت شمسا عملكرد مديران كاروان‌هاي تحت نظارت سازمان حج و زيارت را نسبت به مديران كاروان‌هاي آزاد بهتر ارزيابي كرد و گفت: بر اساس اطلاعيه سازمان حج و زيارت اين نهاد در حال جذب داوطلبان تحصيل كرده‌تر براي مديريت كاروان‌هاي زيارتي است.

  دانشيار، در پاسخ به اين مسئله كه سازمان حج و زيارت از جذب و آموزش مديران جديد كاروان هاي عتبات عاليات و تغيير روند سنتي انتخاب مسئولان كاروان ها خبر داده است، عملكرد مديران كاروان هاي عتبات را چگونه ارزيابي مي كنيد؟ و چه نقص‌هايي وجود دارد كه بايد در دور جديد برطرف شود؟ گفت: سازمان حج و زيارت براي اينكه از حالت سنتي قديم خارج شود بنا دارد افرادي را كه توانايي بيشتر دارند و داوطلب فعاليت در عرصه زيارت هستند جذب كند و با اين روش رضايت مندي زائران را افزايش دهد.

  دانشيار خاطرنشان كرد: افرادي كه به عنوان مدير كاروان عتبات عاليات همكاري خود را با سازمان حج و زيارت آغاز مي كنند در ادامه كار وارد حوزه حج تمتع، عمره و اعزام زائر به سوريه مي شوند و حضور در عتبات عاليات به عنوان مدير كاروان در اصل ورودي حضور در ساير فعاليت هاي زيارتي هم مي باشد.