• امروز سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار شمسا سفير ايران از دولت و ملت عراق براي ميزباني از زائران اربعين تشكر كرد
   
   
   
   

  سفير ايران از دولت و ملت عراق براي ميزباني از زائران اربعين تشكر كرد

  نامه الکترونیک چاپ

  'ايرج مسجدي' سفير جمهوري اسلامي ايران و رئيس ستاد اربعين در عراق در پيامي به حيدر العبادي نخست وزير عراق از تلاش ها و فداكاري هاي دولت و نيروهاي مسلح اين كشور در تامين خدمات و امنيت مورد نياز زائران اربعين تقدير و تشكر كرد.

  در پيام سفير ايران كه نسخه اي از آن روز سه شنبه در اختيار ايرنا قرار گرفت، خطاب به نخست وزير عراق آمده است: مايلم از ارشادات جنابعالي و تلاش هاي صادقانه و خدمات ارزشمند كليه مسوولان و دست‌اندركاران انتظامي، امنيتي، مردمي و همچنين وزارتخانه‌هاي مختلف از جمله كشور و امور خارجه و مسئولان و اهالي شهرهاي بصره، العماره، كوت، بدره، نجف اشرف، كربلا تقدير و تشكركنم.

  سفير ايران در اين پيام همچنين از مسوولان و مردم ساير شهرهايي كه به نحوي در خدمت رساني، هماهنگي و پذيرايي از زائران ميليوني اربعين امام حسين (ع) در سال جاري از هيچ كوششي دريغ نكردند و اين اجتماع عظيم و تاريخي به صورت منظم و آرام پايان يافت تقدير و تشكر كرده است.

  رئيس ستاد اربعين در عراق در نامه خود به نخست وزير اين كشور تاكيد كرده است كه همكاري هاي نيروهاي مسلح، امنيتي و اطلاعاتي و تلاش‌هاي نيروهاي الحشد الشعبي جمهوري عراق كه شب و روز براي تامين امنيت ميليون‌ها زائر اربعين امام حسين تلاش كردند نمونه ديگري از موفقيت ها پيروزي هاي دولت و ملت مسلمان و شريف عراق عليه گروه‌هاي تكفيري و تروريست هاي داعشي به شمار مي‌رود.

  مسجدي در اين پيام براي موفقيت و سربلندي ملت و دولت مسلمان و بزرگ عراق آرزو كرده است.

  طبق آمارهاي رسمي منابع عراقي حدود 14 ميليون زائر در پياده روي زيارت اربعين امسال شركت داشتند كه طبق همين امر بيش از دو ميليون نفر آنان از ايران بودند.