• امروز سه شنبه 3 ارديبهشت 1398
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار شمسا كسي نبايد بدون ويزا به زيارت اربعين برود
   
   
   
   

  كسي نبايد بدون ويزا به زيارت اربعين برود

  نامه الکترونیک چاپ

  آيت‌الله الظمي مكارم شيرازي در سخنان امروز خود در درس خارج در توصيه به زوار اربعين گفت: احترام به قوانين عراق و اخذ رواديد و رعايت نظم از اهم مسايل است و كسي نبايد بدون ويزا به اين زيارت برود، زيرا اين زيارت مستحب است ولي برخي از اين امور خلاف شرع است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت شمسا آيت‌الله العظمي ناصر مكارم شيرازي، امروز دهم آبان ماه در درس خارج فقه و اصول خود در مسجد اعظم با تاكيد بر استفاده مطلوب از زيارت اربعين از دولت عراق در پذيرايي زائران خارجي قدرداني كرد و در توصيه‌هايي به دولت ايران و عراق گفت: اين مراسم مخصوصا در ميان اقشار جوان بايد ترويج و تبليغ شود در حالي كه برخي دستگاه‌هاي دولتي به آن به عنوان منبع درآمد توجه مي‌كنند و هزينه‌هاي جانبي نامتعارف مانند هلال احمر، بيمه و كارگزاري و اخيرا پاركينگ مي‌گيرند.

  وي با بيان اينكه افزايش نرخ حمل و نقل چه مفهومي دارد گفت: از طرفي برادران عراقي نيز هزينه سنگيني براي ويزا قرار داده‌اند كه براي زوار امام حسين(ع) شايسته نيست.

  آيت‌الله مكارم شيرازي در توصيه به زوار عنوان كرد: احترام به قوانين عراق و اخذ رواديد و رعايت نظم از اهم مسايل است و كسي نبايد بدون ويزا به اين زيارت برود، زيرا اين زيارت مستحب است ولي برخي از اين امور خلاف شرع است.

  وي تاكيد كرد: سفر خواهران بدون همراهي با محارم خوب نيست ضمن اينكه موكب‌ها با يكديگر رقابت نكنند و از طرفي مراسم اربعين را سياسي و جناحي نكنيم و از شعارهاي نامربوط پرهيز شود.