• امروز دوشنبه 24 خرداد 1400
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار عراق انعقاد قرارداد با ۳۰ هتل جديد در نجف اشرف
   
   
   
   

  انعقاد قرارداد با ۳۰ هتل جديد در نجف اشرف

  نامه الکترونیک چاپ

  در حال حاضر ورودي كاروان‌ها به نجف اشرف روزانه حدود ۹۰ كاروان است كه اين مقدار در ايام نوروز افزايش مي‌يابد.

   

  جمعي از مسئولان بعثه مقام معظم رهبري كه به كشور عراق سفر كرده اند، در نشست مشترك با رئيس و دست اندركاران شركت شمسا در نجف در خصوص خدمت رساني شايسته به زائران بحث و تبادل نظر كردند.

  در اين جلسه معاون توسعه مديريت و منابع بعثه، مسئولان نمايندگي بعثه در عراق و جمع ديگري از مديران بعثه مقام معظم رهبري كه از تهران آمده بودند حضور داشتند.

  آقاي عبدالزهراء مياحي رئيس ستاد شمسا در نجف اشرف در اين جلسه گفت: هم اكنون با ۱۱۸ هتل در نجف تعامل فعال داريم منتها بعضي از هتل‌ها از حرم اميرالمومنين فاصله زيادي دارند و يا برخي هتل‌هاي نزديك هم دچار فرسودگي اند از همين رو به دنبال قرارداد با هتل‌هاي جديد هستيم كه در اين زمينه بين ۳۰ تا ۴۰ هتل را مد نظر قرار داريم و اميدواريم تا قبل از نوروز قرارداد با اين هتل‌ها منعقد شود.

  وي يادآور شد: در حال حاضر ورودي كاروان‌ها به نجف اشرف روزانه حدود ۹۰ كاروان است كه اين مقدار در ايام نوروز افزايش خواهد كرد.

  رئيس ستاد شمسا در نجف اعلام كرد: در حال رايزني با اداره حمل و نقل حرم هستيم تا تردد زائران هتل هايي كه از حرم فاصله دارند با سهولت انجام بگيرد. اين رايزني و تعامل از اين جهت اهميت دارد كه در مواقع بحراني و بخصوص هنگام انفجارها، تمام راه‌ها سريعا بسته مي‌شود و تردد با دشواري خاصي انجام ميگيرد اما خودروهاي مربوط به حرم محدوديت ندارند كه اميدواريم اين توافق نيز تا قبل از نوروز به انجام برسد.

  وي با ابراز خرسندي از تعامل سازنده بين بعثه و شمسا گفت: ما در مباحث فرهنگي ورود نداريم اما براي برنامه‌هاي فرهنگي كه نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري برگزار ميكند، همكاري و تعامل داريم.