• امروز پنجشنبه 23 مرداد 1399
 •  
   

  شرکت شمسا

  مشكلات ناشی از ناامنی و نبود اماكن اقامتی و حمل‌ونقل، تغذیه‌ نامناسب و قیمت‌های كنترل‌نشده، سازمان حج و زیارت را بر آن داشت...
  ادامه...

   
   
   
   

   


   
   
  اخبار اخبار عراق سفير کشورمان درباره ورود غير قانوني زائران به عراق هشدار داد
   
   
   
   

  سفير کشورمان درباره ورود غير قانوني زائران به عراق هشدار داد

  نامه الکترونیک چاپ

  « حسن دانایی فر» سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: با توجه به اینکه در آستانه اربعین حسینی بسیاری از دوستداران امام حسین (ع) برای زیارت ومراسم عزاداری به عتبات عالیات سفرخواهند کرد، دریافت ویزا برای این سفر ضروری است.

   

  وی بابیان اینکه براساس قانون عراق مجازات ورود غیر قانونی به این کشور 3 تا 6 سال حبس است گفت در حال حاضر حدود 110 ایرانی به علت ورود بدون ویزا به عراق در زندان های این کشور بسر می برند.

   

  سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق افزود اکنون دولت عراق برای صدور ویزا به این کشور تسهیلاتی فراهم کرده است و در شهرهای تهران ،اهواز، مشهد وهمچنین مرزهای مهران ، شلمچه و فرودگاه نجف برای زائران اربعین حسینی ویزا صادر خواهد کرد.

  دانایی فر مرزهای مهران ،شلمچه و چزابه را از مرزهای کاملا امن برای ورود به عراق عنوان کرد و افزود در مرزخسروی نگرانی های امنیتی وجود دارد که به زائران توصیه می شود از ورود به عراق ازاین مرز خودداری کنند.

  وی افزود کسانی که بدون ویزا به کردستان عراق سفر می کنند برای ورود به مناطق جنوبی و مرکزی عراق حتما باید ویزا دریافت کنند در غیر اینصورت و در صورت دستگیری بر اساس قوانین عراق به 3 تا 6 سال محکوم خواهند شد.

  تاریخ انتشار:92/9/20 - 11:26